grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je čtv 28. bře 2024 13:58:22

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01. srp 2018 10:32:15 
Offline
Nováček

Registrován: úte 19. čer 2018 21:46:33
Příspěvky: 18
Bydliště: Doma
Tak jak začít. Mno jde o ty slavné growshopy, které jsem mimochodem litoval a bojoval za ně když je stát plošně očesal... mno dnes už jsem chytřejší a vím jak to je s cenami.. Ale pořád jsem si říkal, mno co každý musí nějak vydělat, toť k těm přemrštěným cenám.. Ovšem měl jsem možnost nabýt zkušeností odjinud.. Jistě, ČR s DE nelze srovnávat.. Ale odsaď podsaď, jsem zvyklý na ledacos v naší zemi, že zde máme nejhorší žrádlo, platy, politiky, úředníky, atd.. to je známo... Ale že mě tady ti šmejdi zapráskaní budou podělávat i na tom podělaném hovně, to už je moc i na mě. Jde o první zjištění. Batguano.. V prášku.. Když jsem kupoval pouze v ČR... byl jsem spokojený... když mě minulý rok přišlo totéž balení stejného produktu z Německa, tak si nešlo nevšimnout, kvality daného guana ! Bylo tmavě hnědé, příjemné na ohmat a hlavně i kupodivu "vonělo" prostě ta kvalita byla na první pohled znát, můj odhad je o 50%... Tedy v překladu, ty špíny zlodějské (neříkám že všichni, však vy špíny víte o kom píšu) nás tady normálně podělávají ve velkém, i na tom netopýřím lejnu ! Ten bordel co se tady prodává pod jménem guano, v těch modrobílých krabičkách.. Možná nějaké guano obsahuje, ovšem barva produktu, smrad, a celkový vzhled a struktura.. No došel jsem k závěru, že to normálně ředí hlínou ! Nějakým jílem, tj jedno... prostě bordelem. Nešlo srovnat guano z Německa a guano od nás.. Když jsem se ptal známého a ukázal mu to české Guano, potvrdil že měl stejné naprosto stejné. Mno jdeme dál..

Hnojiva.. Což teda je bolestivé i pro mě to jen psát.. Já prakticky od začátku nedám dopustit na Biobizz, dost jsem si o tom načetl, dost jsem toho kytkám vylil.. ale opět, spokojenost protože jiná zkušenost nebyla.. Mno až donedávna.. Jelikož pěstuji na balkóně všelicos zajímavého, tak jsem se poohlídl po hnojivu na našem trhu, Jelikož mám dobré zkušenosti s hlínou střelské hoštice, tak jsem vzal od nich i hnojivo s názvem slepičince.. už jak jsem ho otevřel se mě vnukla myšlenka: Tyjo, dyť je to stejné jak biobiz, jen koncentrovanější a hustší.. Když jsem srovnal hodnoty NPK tak jsem došel k závěru, že prakticky 2x koncentrovanější biobiz = Slepičince za pár korun.. Tedy v překladu, vůbec bych se nedivil tomu, kdyby tady v lepším případě prodávali pouze předražený produkt, ale jelikož žijeme v ČR. Tak bych se opět ani trochu nedivil, kdyby zkrátka growshopy, nakupovaly pouze obaly, při troše píle udělat kopie štítků.. žádný problém.. Mno ale to bych už moc konspiroval. Jednoznačně jsem přesvědčen že minimálně jeden takový prodejce zde bude podnikat. Mě ale více štve to, že si na tenhle ojeb začínáme zvykat ! Máme tady draho, a ještě nekvalitu, co to jako je ? Trochu nepřímá úměra... No a co mě vedlo k těm pochybám o hnojivu.. Mno jednak selské zamyšlení, na tom hnojivu teda dle mého selského rozumu, přece nemůže být co zkazit, je to jednoduchá chemická směs několika prvků toť vše.. Neumím si představit, jak by to člověk měl vyrábět kvalitněji, prostě si myslím že hnojivo jako hnojivo, navíc jsem na groweru četl komentář od někoho, kdo hnojil těmi slepičincemi v indooru, a velice to chválil..

Tak a teď mi to prosím někdo vyvraťte, vysvětlete kde se a jak pletu, očistěte jméno GS které teď tak hezky špiním. Není to můj styl, neškodím nikomu, ale člověk kam se podívá tam podvod, šmečko, podraz, nebo nějaké svinstvo a ke všemu zjišťuji že to vypadá, že celé to odvětví okolo pěstování, je jeden obrovský. Dobře vytvořený generátor peněz, spojili věci ze zahradnictví, vzduchotechniky a osvětlení, a za 3 násobek ceny to prodávají s nálepkami pro pěstování trávy.. Kdyby to aspoň za ty prachy byla kvalita.. ¨

Stejně tak sodíkovky, sakra já musel nějakou dobu hledat, než jsem odstínil tu přemrštěnou nabídku sodíkovek za 1000,- které byly tak nechutně opěvované prodejci.. Jedna lepší jak druhá, od pohledu všecky stejné. To mě taky těžko kdo přesvědčí, že 400W sodík PLANTASTAR 400W je v čemkoli lepší než kdejaká nejlevnější sodíkovka, jasně možná déle vydrží, možná více snese, ale svítit budou stejně. A i kdyby byla nějak lepší, stejně to nikdo nemá šanci poznat..

No a poslední věc, ledky, já celou dobu řvu, nevěřím té barvě světla, jo chápu vlnové délky a tu teorii okolo, ale mám mozek, vidím jak kytky rostou pod CFL bílým světlem, proč sakra nevyrobí takový panel, místo té pabarvy ostré bílé světlo. Třeba jako mají telefony blesk který je z vysoce svítivé diody a může to svítit dlouho.. pere to jako prase, a mi neříkejte mi že by se pod tímto ostrým světlem kytkám nedařilo.. nebo že tam chybí nějaké délky.. V CFL ty délky nechybí ? Jaktože není to světlo červeno fialovo bůhvíjako, a je jen bílé.. Mno a dnes jsem se dočetl, článek který hovoří o jakési chybě, kterou inženýři botanici udělali při výpočtu toho světla, že prej vycházeli z chlorofylu a jeho reakcích.. ale autor článku poukázal na to, že to měřily s jakýmsi suchým chlorofylem, mno ve výsledku zkrátka to má být zcela špatně celý ten barevný led koncept.. vono potvrzoval by to i fakt, že se nějak nemůžu pořád dohledat těch super výsledků, které pod těmi ledkami mají být, místo toho vidím, košťata pod mimozemským světlem, a spocené pěstitele snažící se docílit alespoň srovnatelnosti.. leč většinou marně.. nebo se pletu ? Já teda ještě nenarazil na výsledky které by mě nějak okouzlily, právě naopak.. Mno a právě proto na závěr takový povzdech.. Proč vymýšlet novinky a nesmysly.. .víme přece že pod bílým to roste, pod červeným kvete, tak proč nezdokonalujem tuto již osvědčenou technologii a vymýšlíme takové kraviny.. Budiž, v ledkách je budoucnost, to chápu, ale tak proč sakra nezačali vyrábět ledky ve stejném světle jako CFL nebo MH a sodík.. mě to od počátku přišlo nemožné to světlo.. Jelikož se trochu vyznám v elektrice, tak vím v čem tkví kouzlo led systémů.. Minimální odběr, maximální výkon.. Přeneseně do našich pěstebních podmínek, by měly být výsledky naprosto fenomenální.. Př. 100w v ledkách by mělo s přehledem překonat 400w sodík...

Pokud jsem vedle jak ta jedle, tak jen do mě, ale když už tak alespoň s nějakými věrohodnými přesvědčivými důkazy.. Mě taky dělalo a ještě dělá problém přijmout, že jsem si tady vychvaloval šmejdy a poděly a stejně jako všichni ostatní jsem jim to žral i s navijákem. Taky bych rád byl přesvědčen že tomu tak není, že se pletu. Ale já se držím vždy pravdy, ať je jaká chce. Nehodlám žít ve zvučných značkách a laciných předražených sra*kách :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře 2021 18:07:46 
Offline
Nováček

Registrován: úte 19. čer 2018 21:46:33
Příspěvky: 18
Bydliště: Doma
Zahradník píše:
Tak jak začít. Mno jde o ty slavné growshopy, které jsem mimochodem litoval a bojoval za ně když je stát plošně očesal... mno dnes už jsem chytřejší a vím jak to je s cenami.. Ale pořád jsem si říkal, mno co každý musí ... to žral i s navijákem. Taky bych rád byl přesvědčen že tomu tak není, že se pletu. Ale já se držím vždy pravdy, ať je jaká chce. Nehodlám žít ve zvučných značkách a laciných předražených sra*kách :D


Žádná odpověď tak si odpovím sám. Mno ani tak neodpovím jako spíše pomůžu si sám. Naskytla se mi možnost pěstovat v pokusném stanu za použití právě obyčejného levného základu. Levná obyčejná hlína ze zahradnictví, + obyčejné hnojky na růst a květ + jakýsi lignohumát což vůbec neznám a básní o tom hezky tak zkusím. Jsem zvědav jak to dopadne. Můj odhad je že, 60% že to dopadne dle mého prvotního podezření, asice dobře, a nebo 40% se to negativně projeví.. osobně pochybuji. Pak přidám i fotky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz