grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je pát 29. bře 2024 15:10:55

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Home made Trimmer
PříspěvekNapsal: stř 12. bře 2014 11:10:53 
Offline
Starší člen

Registrován: pát 14. úno 2014 10:09:59
Příspěvky: 29
Vzhledem k tomu, že už mě nebaví stříhat i to málo kytek co potřebuji na Fenixovy slzy, rozhodl jsem se vyrobit homemade trimmer.

Nejdřív jsem zakoupil 3 originální nože na originální trimmer á 100Kč a poté se vydal do domácích potřeb pro rošt.
Když jsem jej našel, tak jsem v tom samém oddělení našel i plastovou bednu podobných rozměrů. (obojí cca 200Kč)
Dále jsem hledal na Aukru nějaký vhodný motor. Líbil se mi tam jeden postarší ještě kovový ventilátor (takže to nebylo s kurvítkem) ale potom jsem narazil na motorek do šicího stroje. Ihned jsem si vzpomněl, že mám jeden doma včetně pedálu, kterým je možnost regulovat otáčky, tak jsem od nákupu na Aukru upustil a pustil do stavby.

Uchycení motorku zespodu jsem zavrhl, protože bych musel vymýšlet vhodné uchycení k bedně a následně bych musel řešit mezeru mezi noži a roštem, navíc by se ten motorek časem asi zasvinil i zevnitř. Takže to zůstalo na horním uchycení, se kterým mi pomohl kamarád zámečník a na osu motorku ještě udělal závit.

Motor je tedy uchycený pomocí 4 šroubů k roštu a výška nožů od od roštu se vymezuje mosaznými podložkami různé tloušťky.
Aby se rošt na bedně nepohyboval, tak jsem to vyřešil dvěma spojenými dřevěnými lyžinami, které zapadnou do bedny a drží nože v dostatečné vzdálenosti od krajů bedny.

Nyní už zbývalo trimer vyzkoušet.

No ale chyba lávky. Všechno špatně.

Originální nože trimmru nemají žádnou pevnost a rozkmitávají se ! !

Jakmile tento nůž narazí na listí, tak po něm vyjede vzhůru nebo se rozkmitá (já nevím) ale prostě vyjede nad síto a ohne se ! !

Zkoušel jsem to několikrát seřizovat, zkrátit délku i odstup od roštu, aby to nerezonovalo, ale nic nepomáhalo.
Prostě špatný materiál, navíc ty nože nejsou vůbec ostrý, ale je to jenom vyseknutý z kusu ocele, tak co s tím?
Nebylo jiný východisko než navštívit železářství a zakoupit pár plátků do pilky na železo á 8Kč (stejně už jsem doma žádný neměl) .
Doma jsem je zkrátil, vyvrtal dírku (myslel jsem, že to nepůjde, ale není to uprostřed kalený, tak to šlo dobře), a břity jsem sjel na brusce. Nic ostrýho jsem nedělal, jen jsem to zbrousil asi jako na sekačku. Potom jsem nůž vyvážil, aby neházel a nasadil na trimer.

Protože byla zrovna asi za 4 dny úroda, tak jsem ho i vyzkoušel. Rychlost otáčení jsem seřídil gumičkami na pedálu co nejnižší a už to jelo.

Prostě paráda. Kytky byly za necelou pulhoďku hotový i s úklidem a pověšením. Jediná nevýhoda je, že tu kytku neočistíte celou, ale musíte větvičku po větvičce, no ale to snad nevadí. Když posadím rošt na bednu obráceně (motorkem dolů) a dám na to víko bedny, aby se na to neprášilo, tak se to vejde akorát pod postel.

Na prvních třech fotografiích je původní originální nůž trimmru, na poslední je už nůž z pilového listu po použití.

P.S. Pozor na prstíky, vejdou se do mezery roštu ! !
Pokud by chtěl někdo 2 nože do originálního trimmru tak se můžem domluvit a pošlu mu je. ;)


Přílohy:
1.JPG
1.JPG [ 2.17 MiB | Zobrazeno 12323 krát ]
2.JPG
2.JPG [ 2.38 MiB | Zobrazeno 12323 krát ]
3.JPG
3.JPG [ 2.2 MiB | Zobrazeno 12323 krát ]
4.JPG
4.JPG [ 2.47 MiB | Zobrazeno 12323 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Home made Trimmer
PříspěvekNapsal: pát 14. bře 2014 12:52:14 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. úno 2014 9:18:49
Příspěvky: 62
Pěkná práce. :idea:
Nemáš fotku očištěné kytky?Zajímalo by mě jak moc je to důsledný,po zkušenostech s origo trimmerem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Home made Trimmer
PříspěvekNapsal: pát 14. bře 2014 16:24:06 
Offline
Starší člen

Registrován: pát 14. úno 2014 10:09:59
Příspěvky: 29
Hmm, to mě nenapadlo vyfotit větvičky a už je pozdě. Včera proběhlo "odkvětování" od stonku a vážení materálu, tak snad příště.
Pro mou potřebu na kapky a mastičku to stačí.

Prostě to ušmiká listy zároveň se šiškou, když se na to přitlačí tak i víc.

Šel jsem cestou nejjednodušší a nejlevnější výroby trimmru. ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz