grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je sob 20. dub 2024 3:49:21

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: pát 29. srp 2014 8:33:03 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 8:07:45
Příspěvky: 63
Čau, jsem nováček jak v pěstování tak i na foru.
Minulý týden jsem postavil "box" (1,25m x 1,25m). Mám připravenou bednu na bubbler (cca 50L), vzduchovadlo atd.
Jen jsem teď míchal hnojku pro rostliny ve skleníku (hnojiva od Jungle in da box, ph down, ph up). Odstátá voda má EC 0,23 a PH 7,9.
Proto mám pár otázek.
Nejdříve jsem namíchal hnojivo s vodou, zkontroloval EC (od té hodnoty jsem odečetl 0,23 EC odstáté vody, takže výsledné EC souhlasilo podle návodu) a pak jsem srovnával PH. To jsem podle JIDB dal na 5,9. EC tudíž vylezlo na vyšší hodnotu něž je 2,5 EC (před přidáním PH- bylo EC cca 1,4 myslim, resp. 1,2). Pár dní jsem s namíchaným roztokem nepracoval a tak jsem ho včera přeměřil. PH bylo opět na 7,8 a EC myslí že zůstalo na 2,5.
Ale nevím, jak to bude v bubbleru, když jsem viděl tento výsledek. Má se tedy voda do bubbleru nechat odstát (voda z kohoutku - ale máme na zahradě i dost dešťové vody), aby z ní vyšel chlor a pak přimíchat hnojiva a poté doladit PH a opět nechat odstát a opakovat do té doby než PH zůstane stabilní? Někde se píše, že se má PH dolazovat klidně i na několikrát.
Další věc je, že PH +- zvedá EC vody. Když budu mít v bubbleru rostliny a bude mi kolísat PH, tak budu muset znovu přidat PH+ nebo -. Ale to opět zvedne EC vody. Dále pak budu muset přidávat hnojiva. Ale nejde mi stále do hlavy, jak mám tedy hlídat množství hnojiva v bubbleru (jasně že přes EC metr), když budu muset např. dolévat PH?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: pát 29. srp 2014 16:12:32 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Jo to se stává , kdyz pouziješ vodu z RO , tak ti to tolik nelítá , hlavně EC 2,5 je pro bubler strasně moc , tolik tam urcite nedávej , zkontroluj si jestli ti to vzduchovač ubublá , mel sem 80litrovej kalsaf a bylo to naprd , lepsí mensí nadoby nez jeden velkej sud , destovka je dobra ale ma vysoky pH , lepsi je voda z vodovodu odstáta , pokud budes pouzivat JIDB a kohoutkovou vodu tak to budes muset rovnat skoro denně , to je normal , voda z RO a lepsi hnojky ti to udrzej samy , to staci kontrolovat jednou za par dni .

Co mas za pH +- ??

Vzduch viewtopic.php?f=15&t=277

ph EC viewtopic.php?f=17&t=256


Dej vedet , čau Hlava

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: sob 30. srp 2014 13:51:38 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 8:07:45
Příspěvky: 63
No, právě reverzní osmóza se mi kupovat zatím nechce (včera jsem koukal na ceny :D )
Ph +- jsou také od Jungle in da box
Takže když je předepsáno mít EC např 1,2 tak je to včetně hnojina i PH+-? Já měl za to, že když čistá voda má 0,2 EC, po přidání hnojek mi to vyleze na 1,2 EC, tak tam pak můžu přidávat PH+- jak chci? Proto jsem si nedokázal představit, jak to budu od výsledné EC hodnoty odečítat..
A co destilovaná voda, ta se může použít do bubbleru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: sob 30. srp 2014 21:01:39 
Offline
Nováček

Registrován: ned 16. úno 2014 22:49:38
Příspěvky: 15
1500 ti prijde hodne ? to i PH metr... nebo hnojiva stoji vic. Za tu pomoc to fakt stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: ned 31. srp 2014 2:40:59 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-r ... 31_39.html
jo tady jsou ty levnější , ale nejdrív bych to vyzkoušel jak to pujde s hnojkama na tvrdou vodu , ja měl u rodiču kolem 0,6-0,7ec a jel sem v bubleru GHE a bylo to taky v poho . No destilka ti právě leze z tý RO :D a nevyplatí se kupovat po litrech, leda že by ti to nekde teklo v praci zadara:D

Kolega Vemach mi posílal jeste za levnějc RO , ale uz to nemuzu najít ...:D

Jo jak píšeš , když napsáno EC1,2 tak naleješ hnojky do EC1,2 a pak teprve upravuješ pH+/- , EC by se ti nemělo hejbat a jestli jo tam o pár setin , to je drobnost, bych tolik neřešil , kytky snesou hodně. Pravě ze s vodou z RO(destilkou) pri pouzití dobrejch hnojek ani neladíš pH , to jen zkontroluješ a hotovo :D např https://www.youtube.com/watch?v=TjGMysy2RKY

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: pon 01. zář 2014 8:54:09 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 8:07:45
Příspěvky: 63
Ne, že by to bylo hodně 1.500, ale nevím, zda mi zbydou peníze. Kdyžtak ji koupím příští měsíc.
Jinak děkuji za rady!!! ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: pon 01. zář 2014 15:21:04 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
onliner píše:
Ne, že by to bylo hodně 1.500, ale nevím, zda mi zbydou peníze. Kdyžtak ji koupím příští měsíc.
Jinak děkuji za rady!!! ;)



Jo, jak sem psal , zkus to na ty kohoutkový vodě , jestli s tím budou problémy , jakože ne ,tak pak bych řešil nějakou RO , at se daří , čau Hlava

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: pon 01. zář 2014 19:10:23 
Offline
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: stř 19. bře 2014 10:13:55
Příspěvky: 23
Bydliště: USS NORMANDY
Jen si dej ještě pozor, abys nedopadl jako já, koupil jsem reversní osmózu, natěšenej jak to pofrčí, ALE...Jak byly teď ty vedra, tak mi bohužel teplota vody vylítla k třicítkám - 1 várka uvařená. Druhý kolo už jsem koupil v Číně lednici, tak si říkám paráda, ted to drží. Jenže jsem jim ještě navíc přidal jiný LEDky(BAZy dík :-) a pak jsem se zděsil, zrzavý listy jak kráva. To jsem přičítal těm LEDkám, že jsem je spálil, i když byly 70cm od vrcholků. Dal jsem zpátky sodík. Pak následovala nová už třetí posádka. Zase zrzavý. A pak na to BAZy přišel :-)
Když jsem předtím používal normal odstátou vodu z vodovodu, logicky jsem měl tvrdou vodu a ted po osmóze zase logicky měkkou. Hnojky používám od General Hydroponics - tři složky. Dvě jsou univerzální na obě vody, ale FLORAMicro (ta jedna složka) je na měkkou i na tvrdou. Takže jsem začal zase používat odstátou vodu z vodovodu a problém vyřešen. Takže až dodělám FLORAMICRO na tvrdou, koupim na měkkou a použiju zas vodu z RO. Tu druhou posádku se mi podařilo taky zachránit, jen chvilku trvalo než se holky srovnaly. Takže pozor i na tohle :-)
Hlavně mě GHE dostalo, stejná flaška, stejný hodnoty (5-0-1), stejná cena, jen malým písmem - Hardwater - Softwater. Pak jsem se někde dočetl (někde - asi na GHE), že je rozdíl ve vápníku, což můj guru správně odhadl na nedostatek mikroprvků:-)
na obrázku jsou ty zrzky...


Přílohy:
2014-08-12 09.18.55_resize.jpg
2014-08-12 09.18.55_resize.jpg [ 713.13 KiB | Zobrazeno 23873 krát ]

_________________
Kdyby se staral každý sám o sebe, tak je postaráno o všechny...
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EC a PH v bubbleru
PříspěvekNapsal: úte 02. zář 2014 11:59:06 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 8:07:45
Příspěvky: 63
Taky díky za postřeh ;)
Asi dnes, nejpozději zítra udělam pár řezů z rostliny, co mam nyní ve skleníku (nemám totiž jiný zdroj). Dám je kořenit do předem namočené RW kostky, která byla 2 dny v odstáté vodě s upraveným PH na 5,5. Tak se snad chytnou. Pak bych roztočil ten bubbler :D
tak uvidíme..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz